Wielki Odpust w Górce Duchownej, 2017 r.

GIETRZWAŁD 1877r.                       

                        ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC

                                                                               FATIMA 1917r.  

 

WIELKI ODPUST W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA W GÓRCE DUCHOWNEJ

          od 26 sierpnia do 4 września 2017 r.

               w rocznicę Objawień Maryi

                            

          Intencje modlitw:

SOBOTA (26.08) – godz.17.00 ROZPOCZĘCIE ODPUSTU – Nieszpory, godz. 19.00 Msza Św., Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00

NIEDZIELA (27.08)DZIEŃ LUDZI PRACY – modlitwa o błogosławieństwo dla świata pracy.

PONIEDZIAŁEK (28.08)DZIEŃ SIÓSTR ZAKONNYCH I ŚWIECKICH INSTYTUTÓW ŻYCIA KONSEKROWANEGO – w intencji sióstr zakonnych oraz powołań do żeńskich zgromadzeń i świeckich instytutów życia konsekrowanego.

WTOREK (29.08)DZIEŃ CHORYCH – w intencji chorych, cierpiących, służby zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi.

ŚRODA (30.08)PAPIEŻ I OJCZYZNA – w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny; o godz. 18.00 uroczysta Msza Św. z udziałem Druhów Strażaków z okolicznych Gmin. Po mszy Musical o życiu bł. siostry Julii Rodzińskiej zaliczonej do grona 108 Męczenników II Wojny Światowej.

CZWARTEK (31.08)DZIEŃ KAPŁAŃSKI – w intencji kapłanów, kleryków, braci zakonnych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 11.00 uroczystej sumie przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Stanisław Gądecki.

PIĄTEK (01.09)DZIEŃ DZIECI – w intencji wszystkich dzieci i ich rodziców; o poszanowanie życia nienarodzonych, w intencji matek w stanie błogosławionym oraz w intencji tych małżeństw, które nie mogą doczekać się potomstwa. Po sumie odpustowej ok. 12.30 festyn dla Dzieci i Rodziców, a ok. 13.30 spektakl dla dzieci w wykonaniu artystów Teatru „Droga” z Poznania pt. „Tajemniczy kwiat” w połączeniu z zabawą plastyczną pt. „Przypominajka”.

SOBOTA (02.09)DZIEŃ MARYJNY – w intencji wszystkich Grup Maryjnych i różnych grup modlitewnych; o godz. 18.00 Msza Św. z udziałem oficerów i żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego, oraz oficerów i funkcjonariuszy leszczyńskich jednostek policji, po mszy procesja ze świecami, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Pielgrzymów Grupy 17 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy zakończona Pasterką Maryjną o godz. 22.00.

NIEDZIELA (03.09)KORONACYJNE ZAPROSZENIE – o godz. 11.00 odpustową sumę z przesłaniem zaproszenia na uroczystość koronacji odprawi Ks. Kanonik Andrzej Szczepaniak kustosz Sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku. W czasie sumy Matce Boskiej Pocieszenia zawierzymy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców inaugurujących Nowy Rok Szkolny, a szczególnie uczniów klas pierwszych, którym poświęcone zostaną tornistry.

PONIEDZIAŁEK (04.09)DZIEŃ PAMIĘCI O ZMARŁYCH – w intencji zmarłych czcicieli Matki Bożej Góreckiej, pielgrzymów, ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium. Msze Św. o godz. 8.00 (z procesją żałobną) i 10.30.

             Tegoroczni rekolekcjoniści to Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Poznania.       

 

Stały porządek nabożeństw od Niedzieli 26.08 do Niedzieli 03.09;

 1. Odsłonięcie Obrazu Matki Bożej i Godzinki – godz.6.00
 2. Msze Św.: godz. 6.30; 8.00; 9.00; 11.00 (uroczysta suma) i 18.00
 3. Droga Krzyżowa – godz. 14.00
 4. Nieszpory z kazaniem i procesją – godz.15.30
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz.17.30
 6. żaniec – godz. 20.30
 7. Apel Jasnogórski i zasłonięcie Obrazu- godz. 21.00

 

Na powyższe uroczystości wszystkich czcicieli Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza kustosz Sanktuarium

                                                                                                                                                                                                                 Ks. Piotr Bartkowiak

 

 

        

Osobnik humanoidalny w wieku przedemerytalnym. Fascynat książek, miłośnik fotografii i znawca technik informatycznych. Chrześcijanin, katolik, w życiu kieruje się zasadą “miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym”.

 • jozefbiega

  Na odpust do Górki Duchownej przybywam od 20 lat z diecezji legnickiej z Lubina . Pierwszy raz nie mogę odczytać programu odpustu . Należy to zmienić . Pozdrawiam Józef.

 • Teresa

  Faktycznie plakatu dotyczącego odpustu nie można powiększyć do czytelnych rozmiarów. Prosze to zmienic bo odpust dopiero się rozpoczął. Pozdrawiam. Teresa.

 • superstrona

  Proszę kliknąć w plakat – otworzy się w większej rozdzielczości, a jeżeli to nieczytelne to proszę kliknąć prawym przyciskiem na plakacie i wybrać Otwórz w nowej karcie lub oknie (treść zależna od przeglądarki). Plakat generalnie widzę, że jest w gigantycznych rozmiarach, trzeba tylko użyć myszki 🙂

 • jozefbiega

  Byłem 23.08. 2015 na Odpuście w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Pozdrawiam wszystkich wszystkich uczestników odpustu. Józef.

 • jozefbiega

  Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów Widzę że program jest zmieniony w czasie kiedy pielgrzymki będą szły będę poza Polską przyjadę chyba 28 Niech Bóg wszystkim błogosľawi.

 • Aleksandra

  Witam, ja jeżdżę z Krakowa dopiero od 3 lat, ale zamierzam wracać tu co roku do mojej opiekunki i patronki. Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów
  Aleksandra, Maria

 • jozefbiega

  Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów którzy będą zmierzać na Odpust do Górki Duchownej.

 • jozefbiega

  Odpust w Górce Duchownej jest wspaniałym duchowym przeżyciem.

 • jozefbiega

  Do zobaczenia jutro na mszy odpustowej o 11:00 Niech Bóg błogosławi Polsce i wszystkim Polakom.

© Parafia w Górce Duchownej. Wykonanie strony ShockMedia